Nowoczesne sposoby domowe i łagodzenie objawów

Pomijając cudotwórcze syropki z czosnku i cebuli, należy pamiętać, że na rynku dostępne są jednoskładnikowe lekarstwa, które zmniejszają nasilenie przykrych objawów grypy lub przeziębienia. Działanie tych preparatów ma na celu łagodzenie objawów i przebiegu choroby.

Do tego typu leków zaliczają się preparaty udrażniające przewody nosa w postaci kropli, środków przeciwzapalnych i syropów przeciwkaszlowych jak i syropów rozluźniających wydzielinę drzewa oskrzelowego. Mogą to być również preparaty obniżające podwyższoną temperaturę, głównie leki nieprzepisywane na receptę zawierające zazwyczaj tylko jeden aktywny składnik o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Takim składnikiem może być na przykład paracetamol. Na bolące gardło idealne będą spraye do gardła lub tradycyjne pastylki do ssania. Na dreszcze pomogą różnego rodzaju herbatki i środki rozgrzewające. Wiele osób rezygnuje z kupna leków w obawie przed wysokim rachunkiem, jaki otrzyma przy kasie. Pewną alternatywą może być apteka online. Należy jednak pamiętać, żeby korzystać z usług jedynie pewnych źródeł. Odpadają wszelkiego rodzaju aukcje czy zakupy z tak zwanej „drugiej ręki”. Licencjonowana apteka online oferuje tanie leki, ale i gwarancję ich legalnego pochodzenia.